Hevymetal łagodzi obyczaje

0
50
Photo by Malte Wingen on Unsplash

Nick Pherm, który jest doktorem psychologi, który wysnuł teorię popartą badaniami, że muzyka heavymetalowa bardzo dobrze wpływa na zdrowie słuchających jej ludzi.

Jak twierdzi sam naukowiec osoby, które słuchają tego typu muzyki w młodym wieku sa o wiele szczęśliwsi, a później przechodząc w wiek średni są lepiej przystosowani do środowiska nich ich rówieśnicy, którzy metalu nie słuchają.

Kolejnym argumentem za słuchaniem metalu co niektórych może zaskoczyć jest obniżenie agresji i złych emocji. Według doktora ten rodzaj muzyki pozwala odpowiednio rozładować negatywne emocje.

Ostatnim dość ciekawym motywem jest, że ludzie słuchający metalu są bardziej dociekliwi i rozwijająca myślenie analityczne szukając błędów logicznych podczas debat na temat oskarżeń o obrazę społeczną czy agresywnych zachowań wśród artystów metalowych, o które oskarżani są przez przeciwników muzyki metalowej.

Reasumując niezależnie czy wierzycie w powyższe wywody i wynika badań doktora Pherma, warto dodać do swojej listy muzycznej parę utworów metalowych.

zdjęcie źródło: Photo by Malte Wingen on Unsplash